Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji statystycznych Polityka Plików Cookies

Jak AdWords Kieruje Reklamy do Odbiorców

O Google AdWords

Co sprawia, że reklamy wyświetlane są tylko najbardziej odpowiednim odbiorcom? Umożliwia to reklama wykorzystująca słowa kluczowe.

Kiedy użytkownik odwiedza stronę Google i wprowadza zapytanie, na przykład ,,gitary dla początkujących”, Google wyświetla różne trafne wyniki wyszukiwania, takie jak linki do artykułów z rekomendacjami dla kupujących gitary czy witryny dla początkujących muzyków. Google wyświetla także reklamy AdWords, które prowadzą do witryn firm sprzedających gitary, oferujących lekcje gry lub inne produkty i usługi związane z zapytaniem.

Załóżmy, że prowadzisz sklep muzyczny z szerokim asortymentem gitar. Możesz zarejestrować konto AdWords i utworzyć reklamy dotyczące gitar dla początkujących, które znajdują się w Twojej ofercie. Do każdej z reklam możesz dobrać słowa kluczowe (pojedyncze słowa lub wyrażenia związane z przekazem reklamy), takie jak ,,gitary dla początkujących” czy ,,gitary do nauki”.

Po aktywacji konta reklamy kwalifikują się do wyświetlania. System AdWords stale wyszukuje zapytania związane z wybranymi przez Ciebie słowami kluczowymi i wyświetla reklamy ściśle określonym odbiorcom. Krótko mówiąc, reklamy będą wyświetlane odbiorcom, którzy poszukują Twoich produktów lub usług.

Ważną zaletą programu AdWords jest możliwość kierowania reklam na niemal każdy język i lokalizację na świecie. Reklamy można na przykład kierować do hiszpańskojęzycznych mieszkańców Kalifornii czy mówiących po portugalsku Brazylijczyków. Opcja kierowania na język i lokalizację umożliwia precyzyjne przygotowywanie reklam i promocji tak, aby były atrakcyjne dla różnych odbiorców. Wyświetlanie reklam w programie AdWords może być wywoływane na dwa sposoby:

odpowiedzi na słowa kluczowe (kierowanie na słowa kluczowe),
w określonych miejscach docelowych (kierowanie na miejsca docelowe).
Kampanie AdWords można kierować zarówno na słowa kluczowe, jak i miejsca docelowe. Aby dotrzeć do najbardziej pożądanych odbiorców, można kierować reklamy tylko na słowa kluczowe, tylko na miejsca docelowe lub na słowa kluczowe i miejsca docelowe jednocześnie.

 

Źródło: [http://adwords.google.com/support/aw/bin/static.py?hl=pl&topic=23614&guide=23611&page=guide.cs]